O nás Naše vinice Naše vína Galerie Degustace

    

Vinařství
Tomáš BařinaADRESA:
Starý Poddvorov 355
696 16

TELEFON:
721 610 220

E-MAIL:
vinarstvi.barina@
centrum.cz


Vinařství a vinohradnictví se naplno věnujeme od roku 1998. Tehdy jsme začali sadit vinohrady nejenom ve tradičních vinařských tratích Starého Poddvorova, ale i v méně tradičních – nově založených vinařských tratích Čejkovice. Zemědělství máme ale v genech, Tomášova rodina patřila po několik staletí k sedláckým rodinám Starého Poddvorova, a na tuto tradici se snažíme navázat nejenom ve viniční trati Krásná hora, která shlíží na naši malou vesnici.

Všechny práce ve vinici jsou prováděny manuálně, protože věříme, že základem pro kvalitní víno je kvalitní surovina, práci vinohradnickou považujeme za stejně důležitou jako práci s vínem ve sklepě. Hrozny zpracováváme moderními technologiemi ve vlastním provozu vybaveném pneumatickým lisem, vinifikátory na nakvášení červených vín či agregáty pro plně automatizované řízení kvasných procesů, regulací teploty chlazení pro kvašení bílých vín a ohřevem pro biologické odbourávání kyselin červených vín. Vinařský provoz má sídlo v Čejkovicích, kde letos otevíráme nové moderní degustační prostory s výhledem na templářskou tvrz.

Při degustacích se věnujeme snoubení pokrmů s vínem, a řídíme se heslem: K místním vínům místní a sezonní pochutiny. Většina ze surovin je vypěstovaná na našem poli pod vinohradem v Krásné hoře nebo běhá po našem dvoře u stařenky. Čerpáme ze zkušeností manželky Kamily z jejích studií na hotelové škole v Rakousku.